Новиот површински мат ламинирани синтетички TPU кожа за спортски фудбалски - Кина Ningbo Ruifeng пластика

  Нов мат површина ламинат синтетички TPU кожа за спорт фудбал

  Краток опис:

  We specialize in producing  PU/PVC/TPU leather for football, basketball and volleyball for many years. Product Details Item NO. TPU FOOTBALL LEATHER RF007 Name New Matt Surface Laminated Synthetic TPU Leather for Sports Football Material TPU+RB(EVA)foam+nylon(TC) fabric Thickness 3.5-4.0 mm Width 54/55” Backing Nonwoven Price USD4.42-5.25/meter Color Various Pattern Embossed MOQ 500 meters Sample Free charges Usage Soccer Ball, Football etc Feature Abrasion-Re...


 • Мин.нарачката Кол: 500 meters
 • Набавка Способност: 1500000 meters/per Month
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T/T, L/C,D/A,D/P, Western Union, PayPal etc
 • FOB Reference Price: USD4.42-5.25/meter
 • детали за производот

  Тагови производ

  We specialize in producing  PU/PVC/TPU leather for football, basketball and volleyball for many years.

  Детали за производот

  Точка бр. TPU FOOTBALL LEATHER RF007
  име New Matt Surface Laminated Synthetic TPU Leather for Sports Football
  Material TPU+RB(EVA)foam+nylon(TC) fabric
  дебелина 3.5-4.0 mm
  ширина 54/55”
  Поддржувајќи Nonwoven
  цена USD4.42-5.25/meter
  боја разни
  моделот врежана
  MOQ 500 meters
  Sample Free charges
  користење Soccer Ball, Football etc
  функција Abrasion-Resistance, Waterproof, Odourless, Anti-Mildew, Scratch Resistance etc
  еколошките стандарди Pass REACH, ROHS, PAHS, EN-71, Phthalate Free etc
  Factory Inspection: Welcome

  Product Application

  топката кожа

  Ball leather 1  Ball leather 3 Basketball leather

  Главни извозни пазари

  Europe, America, Myanmar, Pakistan etc.

  Пакување и Shippment

  пакување Детална 30 -40meters/roll, each roll with stronger pvc film wrapped. Shipping mark and color card on the side of roll.
  Водечко време 15-20 дена по 30% депозит платени или примени L / C од банката
  Shipping: By sea/by air/by express

  photobank (2)photobank

  Примарна конкурентна предност

  1. )”Quality is the soul on an enterprise” meet environmental concerns with heavy metals including REACH, EN-71, ROHS, Phthalate Free and many others;

  2.) “With us your money in safe” full refund in case of bad quality or delay delivery time;

  3.) “Time is gold” for you and for us, we have professional team work whom can making nice quality in short time;

  4.) Customized service could be provided according to your specifications and samples.

  Најчесто поставувани прашања

  Q1.How can I get a sample for confirm the quality?

  1.You can provide us with the product details, such as the material, grain, backing fabric, thickness, color, width, gram weight, environmental protection etc. We can send you the sample as your required.

  2.Ако ни веруваат, можете да ни пратите на оригиналните примероци. Ние ќе го направи примероци во зависност од вашите потреби. 

  Q2.About sample charge and sample freight fee

  1.Нашата примерок е слободен трошоци.

  2.Due да сме прва соработка, треба да се земе такса примерок товарен како што е нашата политика на компанијата. Значи, pls ни ги испратите вашите expess accout, на пример, UPS-от, ТНТ, DHL, FedEx, итн

  Q3.About price

  1.You can send us the pictures, and tell us the product specification and special requests, or you send the original sample to us. After analyzing, we will quote for you soon.  

  2.Ако количини на производот се поголеми, ние ќе ви даде попуст. 

  Q4.Factory Tour

  Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика, во контакт со нас за да се спогоди во посета на распоред.

  Q5.Why the actual color are not same as the picture show?

  Due to existense of chromatic aberration,  the color on the picture is reference only.

  Q6. production capacity

  10 R & D луѓе, високо ефикасно снабдување ablity 1,5 милиони метри месечно.

  Q7. What is your terms of delivery?

  Ние прифаќаме ФОБ, CIF слично, можете да изберете оној кој е најзгодно за вас.

  Q8. What’s the trade terms and payment terms?

  50% или 30% од вкупната вредност што треба да се плати пред производство, да ги прифати T / T, L / C, Western Union, PayPal или Alibaba цел трговски осигурување итн

  Factory Show

  photobank1photobank (1) photobank (3)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  WhatsApp Online Chat !