Перфорирана модел ПВЦ синтетичка кожа ткаенина за покривање столче - Кина Ningbo Ruifeng пластика

  Перфорирана модел ПВЦ синтетичка кожа ткаенина за покривање столче

  Краток опис:

  We have over 15 years’ of experence to design, develop and marketing synthetic leather. Product Details Item NO. CAR SEAT COVER LEATHER RF002 Name Perforated Pattern PVC Synthetic Leather Fabric for Car Seat Cover Material PVC Thickness 0.8-1.0 mm  Width 54/55” Backing Nonwoven Price USD1.85-2.48/meter Color Various Pattern Embossed MOQ 500 meters Sample Free charges Usage Car Seat, Motorcycle, Bicycle, Chair, Upholstery etc Feature Abrasion-Resistance, ...


 • Мин.нарачката Кол: 500 метри
 • Набавка Способност: 1500000 метри / месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / A, D / P, Western Union, PayPal, итн
 • ФОБ референтна цена :: USD1.85-2.48 / метар
 • детали за производот

  Тагови производ

  Имаме повеќе од 15 години на experence за дизајн, развој и маркетинг синтетичка кожа.

  Детали за производот

  Точка бр. Столче КАПАК КОЖА RF002
  име Перфорирана моделот ПВЦ синтетичка кожа ткаенини за автомобили Сеат Корица
  материјал ПВЦ
  дебелина 0,8-1,0 mm 
  ширина 54/55 "
  Поддржувајќи Неплетено
  цена USD1.85-2.48 / метар
  боја разни
  моделот врежана
  MOQ 500 метри
  Пример слободен обвиненија
  користење Столче, мотоцикли, велосипеди, Чаир, Тапицерски итн
  функција Отпорност на абразија, Водоотпорен, без мирис, анти-мувла, отпорност на гребење, итн 
  еколошките стандарди Поминете REACH, ROHS, PAHS, EN-71, чад густина, Чадот Токсичност итн
  Фабрика Инспекција: Добредојдовте

  Примена на производот

  1112

  13

  Главни извозни пазари

  Европа, Америка, на  Блискиот  Исток , Азија, Африка и др

  Пакување и Shippment

  пакување Детална 30-40meters / ролна, секоја ролна со посилни ПВЦ филм завиткан. Превозот марка и боја картичка на страната на ролна.
  Водечко време 15-20 дена по 30% депозит платени или примени L / C од банката
  Испорака: Од страна на морето / од воздух / за експресна

  photobank (2)

  photobank

  Примарна конкурентна предност

  1.) "Квалитетот е душата на претпријатието" се исполнат еколошките проблеми со тешки метали, вклучувајќи REACH, EN-71, ROHS, фталат слободен и многу други;

  2.) "Со нас вашите пари во сигурна" целосна наплата во случај на лош квалитет или испорака одложување време;

  3.) "Време е злато" за вас и за нас, имаме професионална работа тим кој може да прави убав квалитет во кратко време;

  4.) Кориснички услуги може да бидат обезбедени според вашите спецификации и примероци.

  Најчесто поставувани прашања

  Q1.How може да се добие примерок за потврдување на квалитетот?

  1.You може да ни обезбеди со деталите за производот, како на пример, материјалот, жито, придружен материјал, дебелина, боја, широчина, грам тежина, заштита на животната средина итн Ние можеме да ви испратиме примерок како што се бара вашата.

  2.Ако ни веруваат, можете да ни пратите на оригиналните примероци. Ние ќе го направи примероци во зависност од вашите потреби. 

  задолжен Q2.About примерок и примерок плаќање товарни

  1.Нашата примерок е слободен трошоци.

  2.Due да сме прва соработка, треба да се земе такса примерок товарен како што е нашата политика на компанијата. Значи, pls ни ги испратите вашите expess accout, на пример, UPS-от, ТНТ, DHL, FedEx, итн

  Q3.About цена

  1.You да ни ги испратите на слики, и да ни кажете спецификацијата на производот и посебни барања, или да ви испрати на оригиналниот примерок за нас. По извршената анализа, ние ќе го цитирам за вас наскоро.  

  2.Ако количини на производот се поголеми, ние ќе ви даде попуст. 

  Q4.Factory турнеја

  Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика, во контакт со нас за да се спогоди во посета на распоред.

  Q5.Why вистинската боја не се исти како на сликата шоу?

  Поради existense на хроматските аберации, бојата на сликата е само референца.

  Q6. капацитет на производство

  10 R & D луѓе, високо ефикасно снабдување ablity 1,5 милиони метри месечно.

  Q7. Која е вашата смисла на испорака?

  Ние прифаќаме ФОБ, CIF слично, можете да изберете оној кој е најзгодно за вас.

  В8. Што е трговски услови и начин на плаќање?

  50% или 30% од вкупната вредност што треба да се плати пред производство, да ги прифати T / T, L / C, Western Union, PayPal или Alibaba цел трговски осигурување итн

  фабрика Show

  photobankphotobank (1) photobank (3)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  WhatsApp Онлајн Chat!