стандарди REACH ПВЦ лажни кожа ткаенина со мрежа поддршка за чамец, јахти итн - Кина Ningbo Ruifeng пластика

  стандарди REACH ПВЦ лажни кожа ткаенина со мрежа поддршка за чамец, јахти итн

  Краток опис:

  We have over 15 years’ of experence to design, develop and marketing PU/PVC/TPU synthetic leather for yacht. Product Details Item NO. BOAT LEATHER RF002 Name REACH Standards PVC Fake Leather Fabric with Mesh Backing for Boat, Yacht etc Material PVC Thickness 0.9-1.0 mm  Width 54/55” Backing Nonwoven Price USD4.12-8.82/meter Color Various Pattern Embossed MOQ 500 meters Sample  Free charges Usage Yacht, Marine, Decorative, Upholstery etc Feature UV Resist...


 • Мин.нарачката Кол: 500 метри
 • Набавка Способност: 1500000 метри / месечно
 • Порт: Ningbo
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / A, D / P, Western Union, PayPal, итн
 • ФОБ Референтна цена: USD4.12-8.82/meter
 • детали за производот

  Тагови производ

  We have over 15 years’ of experence to design, develop and marketing PU/PVC/TPU synthetic leather for yacht.

  Детали за производот

  Точка бр. BOAT LEATHER RF002
  име REACH Standards PVC лажни кожа Fabric with Mesh Backing for Boat, Yacht etc
  материјал ПВЦ
  дебелина 0.9-1.0 mm 
  ширина 54/55 "
  Поддржувајќи Неплетено
  цена USD4.12-8.82/meter
  боја разни
  моделот врежана
  MOQ 500 метри
  Пример  слободен обвиненија
  користење Yacht, Marine, Decorative, Upholstery etc
  функција UV Resistance, Abrasion-Resistance, Waterproof, Odourless, Anti-Mildew, Scratch Resistance, Folding Resistance 100,000 times
   etc 
  еколошките стандарди Pass REACH, ROHS, PAHS, EN-71, 6P, Low temperature 30 degrees etc
  Фабрика Инспекција: Добредојдовте

  Примена на производот

  Yacht leather 1

   

   

   

  Yacht leather 2

   

   

  Yacht leather 3

   

  Главни извозни пазари

  Европа, Америка, Азија итн

  Пакување и Shippment

  пакување Детална 30 -40meters / ролна, секоја ролна со посилни ПВЦ филм завиткан. Превозот марка и боја картичка на страната на ролна.
  Водечко време 15-20 дена по 30% депозит платени или примени L / C од банката
  Испорака: Од страна на морето / од воздух / за експресна

  photobank (2)photobank

  Примарна конкурентна предност

  1.) "Квалитетот е душата на претпријатието" се исполнат еколошките проблеми со тешки метали, вклучувајќи REACH, EN-71, ROHS, фталат слободен и многу други;

  2.) "Со нас вашите пари во сигурна" целосна наплата во случај на лош квалитет или испорака одложување време;

  3.) "Време е злато" за вас и за нас, имаме професионална работа тим кој може да прави убав квалитет во кратко време;

  4.) Кориснички услуги може да бидат обезбедени според вашите спецификации и примероци.

  Најчесто поставувани прашања

  Q1.How може да се добие примерок за потврдување на квалитетот?

  1.You може да ни обезбеди со деталите за производот, како на пример, материјалот, жито, придружен материјал, дебелина, боја, широчина, грам тежина, заштита на животната средина итн Ние можеме да ви испратиме примерок како што се бара вашата.

  2.Ако ни веруваат, можете да ни пратите на оригиналните примероци. Ние ќе го направи примероци во зависност од вашите потреби. 

  задолжен Q2.About примерок и примерок плаќање товарни

  1.Нашата примерок е слободен трошоци.

  2.Due да сме прва соработка, треба да се земе такса примерок товарен како што е нашата политика на компанијата. Значи, pls ни ги испратите вашите expess accout, на пример, UPS-от, ТНТ, DHL, FedEx, итн

  Q3.About цена

  1.You да ни ги испратите на слики, и да ни кажете спецификацијата на производот и посебни барања, или да ви испрати на оригиналниот примерок за нас. По извршената анализа, ние ќе го цитирам за вас наскоро.  

  2.Ако количини на производот се поголеми, ние ќе ви даде попуст. 

  Q4.Factory турнеја

  Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика, во контакт со нас за да се спогоди во посета на распоред.

  Q5.Why вистинската боја не се исти како на сликата шоу?

  Поради existense на хроматските аберации, бојата на сликата е само референца.

  Q6. капацитет на производство

  10 R & D луѓе, високо ефикасно снабдување ablity 1,5 милиони метри месечно.

  Q7. Која е вашата смисла на испорака?

  Ние прифаќаме ФОБ, CIF слично, можете да изберете оној кој е најзгодно за вас.

  В8. Што е трговски услови и начин на плаќање?

  50% или 30% од вкупната вредност што треба да се плати пред производство, да ги прифати T / T, L / C, Western Union, PayPal или Alibaba цел трговски осигурување итн

  фабрика Show

  photobank1photobank (1)photobank (4)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  WhatsApp Онлајн Chat!